Haber

Manisa Yunusemre’de imar bekleyen 3 mahalleye bilgi verildi

MANİSA (İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün liderliğinde 1989 yılından bu yana yapılmayan imar planı çalışmalarının 1/1000 ölçekli planlarının Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçirilmesi sürüyor. toplantı yapıldı.

Toplantıda bölgeyi kapsayan kentsel dönüşüm alanının mevcut durum analizi mahalle sakinlerine detaylı bir şekilde anlatıldı.

Toplantının açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesi işbirliğiyle Manisa’nın imar planı çalışmalarında değerli adımlar attıklarını söyledi. 1989’dan beri yapılmayan.

Yeni Mahalle, Fatih ve Hafsa Sultan Mahallelerinin uzun yıllardır bu çalışmayı beklediklerini bildiklerini belirten Yalçınkaya, herhangi bir dedikoduya mahal vermemek ve mahalle sakinlerini bilgilendirmek için toplantıyı düzenlediklerini söyledi. Yalçınkaya, “Bu dayanıksız, eski ve dönüşü olmayan yapıların dönüşümünü hızlandıracak bir planlama modeli ile hareket ettik. Arkadaşlarımız bu konuda size gerekli teknik detayları verecektir. Hepinize katılımınız için teşekkür ederim.”

Genel Sekreter Yalçınkaya’nın konuşmasının ardından Hafsa Sultan Mahallesi Muhtarı Zuhal Güneş, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne yürütülen çalışmaların son durumu hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen toplantı için teşekkür etti. Daha sonra ilgili teknik ekipler ve Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından Yeni Mahalle, Fatih ve Hafsa Sultan Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm alanının durum analizi ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı çalışmaları hakkında mahalle sakinlerine teknik bilgiler verildi. İmar ve Kentleşme. Toplantının son bölümünde mahalle sakinlerinin konuya ilişkin soruları da yanıtlandı.

kovancilar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu